Nemocnice
Boskovice

Bezpečí
Důvěra
Péče

  (+420) 516 491 111

Testování Covid-19

 

PCR testy – určeny pro pacienty s žádankou od KHS nebo praktického lékaře (s příznaky či v karanténě po kontaktu s pozitivním)

Antigenní testy – primárně určeny pro asymptomatické osoby, žádanka se tvoří na místě z údajů vyplněných při rezervaci – důsledně, prosím, vypňujte číslo pojištěnce (= rodné číslo).

Upozorňujeme, že preventivní antigenní testování není primárně určeno pro symptomatické pacienty (tj. osoby s příznaky onemocnění Covid-19) nebo pro osoby v karanténě. I nadále platí, že osoby s příznaky onemocnění kontaktují svého praktického lékaře, který indikuje potřebné vyšetření nebo vystaví žádanku na PCR test. Osoby v karanténě musí 5. – 7. den absolvovat PCR test, který indikuje praktický lékař nebo krajská hygienická stanice.

Pojištěnci se mohou nechat otestovat opakovaně, avšak nejvýše 1× za 5 dní. Vyšetření se neprovádí u osob, u kterých uplynulo méně než 90 dní od prvního pozitivního výsledku PCR testu, a u osob, kterým byl v posledních 5 dnech proveden PCR test nebo antigenní test s negativním výsledkem.

 

 

Hledat na webu