Nemocnice
Boskovice

Bezpečí
Důvěra
Péče

  (+420) 516 491 111

Testování Covid-19

Od 1. listopadu dojde ke změně platnosti PCR testů ze 7 dní na 72 hodin, u antigenních testů pak ze 72 hodin na 24. 

 

Od 1.11. dojde také k omezení úhrady preventivního testování obyvatel z veřejného zdravotního pojištění. Nadále bude v dosavadní frekvenci testování – 1x týdně antigenní a 2x měsíčně PCR test – hrazeno pouze osobám do 18 let, rozočkovaným osobám po první dávce vakcíny proti COVID-19 a dále těm, kteří se nemohou očkovat z důvodu kontraindikací. 

Ostatní musí test hradit jako samoplátci - PCR test 814,-, Ag test 201,-

 

PCR testy

Kategorie PCR – indikované – určeny pro pacienty s žádankou od KHS nebo praktického lékaře (s příznaky či v karanténě po kontaktu s pozitivním).

Kategorie PCR – preventivní – na vlastní žádost, mimo  uvedené kategorie osob výše si žadatel hradí sám .

Výsledek obvykle v den odběru, maximálně druhý den. Certifikáty jsou ke stažení na portálu https://ocko.uzis.cz/

Testování pro samoplátce – prosím, zarezervujte si termín na PCR test kategorie preventivní, ve vyplňovaných údajích uveďte jako pojišťovnu 300 = samoplátce. 

  

Antigenní testy – používáme testy společnosti Abbott Rapid Diagnostics: Abbott Panbio COVID-19 Ag Rapid Test (odběr z nosohltanu).

Nárok na test je od 1.11.2021 jedenkrát za 7 dní (jako první den je počítán den odběru, další nárok je počítán jako osmý den) pouze pro osoby mladší 18ti let, rozočkovaným osobám po 1. dávce a osobám, která mají očkování kontraindikováno.
Důsledně, prosím, vyplňujte číslo pojištěnce (= rodné číslo). Každý pozitivní výsledek antigenního testu je konfirmován PCR.

 

Upozorňujeme, že preventivní antigenní testování není primárně určeno pro symptomatické pacienty (tj. osoby s příznaky onemocnění Covid-19) nebo pro osoby v karanténě. I nadále platí, že osoby s příznaky onemocnění kontaktují svého praktického lékaře, který indikuje potřebné vyšetření nebo vystaví žádanku na PCR test. Osoby v karanténě musí 5. – 7. den absolvovat PCR test, který indikuje praktický lékař nebo krajská hygienická stanice.

 

Od 1.9.2021 došlo k rozdělení kalendářů na antigenní testovaní a PCR testovaní. PCR je níže na stránce.

 

 

Vážení pacienti, s ohledem na nepříznivou epidemiologickou situace zatím stále trvá omezení neakutních plánovaných operačních výkonů.

Hledat na webu