Nemocnice
Boskovice

Bezpečí
Důvěra
Péče

  (+420) 516 491 111

Testování Covid-19

PCR testy

Kategorie PCR – indikované určeny pro pacienty s žádankou od KHS nebo praktického lékaře (s příznaky či v karanténě po kontaktu s pozitivním).

Kategorie PCR – preventivní – hrazené státem, nárok 2x za měsíc.

Odběry zasíláme do spolupracující laboratoře v Brně následující den = dostupnost výsledku do 48 hodin. Certifikáty jsou ke stažení na portálu https://ocko.uzis.cz/

Testování pro samoplátce – prosím, zarezervujte si termín na PCR test (kterákoliv kategorie), ve vyplňovaných údajích uveďte jako pojišťovnu 300 = samoplátce. Cena vyšetření (včetně odběru a vystavení certifikátu) je 814,- Kč.

  

Antigenní testy – používáme testy společnosti Abbott Rapid Diagnostics: Abbott Panbio COVID-19 Ag Rapid Test (odběr z nosohltanu).

Nárok na test je od 1.6. 2021 jedenkrát za 7 dní (jako první den je počítán den odběru, další nárok je počítán jako osmý den).
Důsledně, prosím, vyplňujte číslo pojištěnce (= rodné číslo). Každý pozitivní výsledek antigenního testu je konfirmován PCR.

 

Upozorňujeme, že preventivní antigenní testování není primárně určeno pro symptomatické pacienty (tj. osoby s příznaky onemocnění Covid-19) nebo pro osoby v karanténě. I nadále platí, že osoby s příznaky onemocnění kontaktují svého praktického lékaře, který indikuje potřebné vyšetření nebo vystaví žádanku na PCR test. Osoby v karanténě musí 5. – 7. den absolvovat PCR test, který indikuje praktický lékař nebo krajská hygienická stanice.

 

Od 1.9.2021 došlo k rozdělení kalendářů na antigenní testovaní a PCR testovaní. PCR je níže na stránce.

 

 

 

 

 

Hledat na webu