Váš prohlížeč je zastaralý, některé prvky těchto stránek se nemusí zobrazovat korektně. Prosím aktualizujte ho nebo nainstalujte jiný.

Nemocnice Boskovice je v dobré kondici


Boskovice - Nemocnici Boskovice se podařilo výrazně vylepšit své hospodaření. Po loňském, pro zdravotnictví obecně krizovém roce, je nemocnice po osmi měsících roku 2014 více než sedmnáct milionů korun v plusu. To se podařilo díky úsporným a systémovým opatřením realizovaným po nástupu nového managementu v dubnu minulého roku. „Od září loňského roku nejsme ani jeden měsíc v minusu. Ekonomika nemocnice je stabilizovaná, všechna oddělení jsou personálně zabezpečená,“ říká Dan Navrátil, jednatel nemocnice. A dodává, že tento stav dává vedení nemocnice možnost sledovat hlavní cíl: Vytvořit z Nemocnice Boskovice zařízení maximálně přátelské pacientům.
 

V rámci projektu „přátelská nemocnice“  již byla v letošním roce realizována modernizace klinických laboratoří a je zahájeno vybudování nových šaten pro pacienty na rehabilitaci. „V nejbližších týdnech zahájíme rekonstrukci ortopedie a vybudujeme čtyři nadstandardní pokoje pro chirurgické obory. Na interním oddělení dojde ke snížení počtu pacientů na pokojích a budou pořízena nová lůžka. Dále zahájíme přípravy na rekonstrukci dětského oddělení,“ říká dále Navrátil. Interní oddělení, ARO a chirurgie se nadto ještě v letošním roce dočkají nového přístrojového vybavení.

Nemocnici se navíc podařilo s VZP nově nasmlouvat dvanáct lůžek následné péče, což povede k uvolnění akutních lůžek a k většímu komfortu ošetřovatelské péče pro dlouhodobě nemocné pacienty.

Jedním z nejvýznamnějších a pro pacienty nejcitelnějších přínosů se pak jistě stane nové centrum klientských služeb, které se začne budovat letos na podzim. V přízemí nemocnice se tak zkoncentrují veškeré administrativní služby na jednom místě. „Naleznete zde centrální evidenci pacientů, pokladnu, informace, kopírovací centrum, bude zde možné pořídit výpis ze zdravotnické dokumentace. Pro zaměstnance zde budou veškeré formuláře a poštovní boxy. Každý pacient, jeho doprovod i zaměstnanec si zde vyřídí vše potřebné,“ přibližuje Navrátil. Součástí nového klientského centra se stane i nemocniční kaple.