Kopie Unikátní operace v Nemocnici Boskovice

Unikátní operace v Nemocnici Boskovice metodou Visionaire

Dovolujeme si Vás informovat, že se v naší nemocnici dne 25.05.2016 uskutečnila unikátní operace náhrady kolenního kloubu za využití moderní technologie Visionaire.

Operační výkon, který prováděl tým ortopedického oddělení, pod vedením primáře MUDr. Bedřicha Kaly, ml., proběhl dle plánu, bez jakýchkoliv komplikací a s dosažením plánovaného výsledku.

Metoda Visionaire spočívá v individuální výrobě řezacích bloků na základě pacientovy vlastní anatomie. S použitím magnetické rezonance kolena spolu s kompletním rentgenovým snímkem dolní končetiny se navrhne a vyrobí dva řezací bloky (na stehenní a holenní kost), pomocí kterých jsou provedeny přesné resekce kostí a následně implantovány komponenty endoprotézy kolenního kloubu.

Technologie Visionaire umožňuje ortopedovi provést naprosto přesné řezy kostí v ideální rotaci a sklonu, potřebné pro optimální umístění implantátu, což má vliv na životnost implantátu. Velkou výhodou je i zpracování předoperačního plánu s 3D vizualizací, který je operatérovi k dispozici i na operačním sále. Mezi další výhody patří také kratší operační čas, nižší riziko infekce nebo menší krevní ztráty. Tento operační výkon je také šetrnější ke kostem a měkkým tkáním pacienta a snižuje rizika ostatních komplikací, jako je tuková embolie nebo hluboká žilní trombóza.

Pacient po operaci dostane tzv. implantát pas, kde jsou vylepeny štítky z použitých implantátů a řezacích šablon Visionaire£. Tato technologie není hrazena z veřejného zdravotního pojištění, proto si ji pacienti hradí sami.

Tato metoda je povolena k plnému klinickému použití a v  současné době je díky svým výborným výsledkům dlouhodobě využívána při operacích ve vyspělých státech EU a USA. Doposud bylo celosvětově odoperováno více než 150 tisíc pacientů.

Nemocnice Boskovice je třetí nemocnicí v Jihomoravském kraji, která bude tuto metodu nabízet svým pacientům.

Bližší informace o této technologii naleznete na www.visionaire.cz a www.kolenonamiru.cz.

V Boskovicích dne 25.05.2016

prof. MUDr. Miloš Janeček, CSc.

jednatel