Kopie Obnova přístrojového vybavení oddělení Centrální sterilizace

Oddělení Centrální sterilizace se svým zaměřením řadí mezi složky prevence nemocničních nákaz a představuje tak jeden z aspektů komplexní zdravotní péče. Cílem tohoto specializovaného pracoviště je zajištění vysoké úrovně a kvality sterilizace zdravotnických prostředků nejen pro operační sály a všechna oddělení Nemocnice Boskovice, ale i pro externí zákazníky. Jednou z podmínek zabezpečení zmíněné úrovně a kvality je přístrojové vybavení oddělení.

Stávající přístrojová technika je na oddělení používána již od roku 2002 a každodenní provoz s sebou pochopitelně přináší její značné opotřebení. Z poskytnutých dotací města Boskovice ve výši 6 000 000 korun tak byly zakoupeny dvě Myčky Professional od společnosti Miele, s.r.o. a tři Parní sterilizátory od společnosti BMT Medical technology, s.r.o. Realizace a instalace novějšího přístrojového vybavení probíhala v průběhu roku 2019. Za účasti zástupců města Boskovice, dozorčí rady a výše jmenovaných firem tak bylo dne 13. 12. 2019 nově zrekonstruované oddělní Centrální sterilizace Nemocnice Boskovice slavnostně otevřeno.

Děkujeme všem, kteří přispěli k tomu, aby toto oddělení mohlo i nadále zůstat neoddělitelnou součástí bezpečného poskytování zdravotní péče.