Váš prohlížeč je zastaralý, některé prvky těchto stránek se nemusí zobrazovat korektně. Prosím aktualizujte ho nebo nainstalujte jiný.

Kopie Nové moderní CT v Nemocnici Boskovice

Ve středu 25. dubna byl představen nový moderní CT přístroj GE Revolution EVO s 64 řadami detektorů, který nahradil již morálně zastaralý, takřka 11 let starý přístroj. Jednatel nemocnice, Miloš Janeček, přivítal vedení města Boskovice – starostku Hanu Nedomovou, místostarostku Dagmar Hamalovou a místostarostu Petra Malacha, za nemocnici náměstka pro LPP Vladimíra Zemánka. Nové CT představila primářka radiologického oddělení Liběna Čapková. Nový přístroj patří ve své třídě k nejmodernějším scannerům počítačové tomografie na trhu, umožňuje rychlejší průběh vyšetření, zásadním způsobem snižuje radiační dávku u pacienta a taktéž snižuje zátěž pacienta podáním menšího množství kontrastní látky u diagnostických výkonů s podáním kontrastní látky. Nabízí také širší spektrum vyšetření včetně vaskulárních, virtuální kolonoskopie a dokonalejší zobrazení dosud prováděných vyšetření.
Součásti dodávky přístroje byl rovněž nový tlakový injektor pro podání kontrastní látky a 3 diagnostické stanice pro analýzu a zpracování dat získaných CT vyšetření. Zprovoznění nového přístroje navýší kvalitu diagnostiky a přispěje tak ke stále se zvyšující úrovni péče o pacienta. Celá instalace a zprovoznění CT včetně demontáže původního přístroje, úprav prostor a základního zaškolení zdravotnického personálu byla realizována ve velmi krátkém časovém rozmezí - v průběhu 14 dnů.