Váš prohlížeč je zastaralý, některé prvky těchto stránek se nemusí zobrazovat korektně. Prosím aktualizujte ho nebo nainstalujte jiný.

Kopie Nemocnici navštívil předseda vlády a ministr zdravotnictví

 

V úterý 28. července 2015 navštívil Nemocnici Boskovice premiér ČR Bohuslav Sobotka. Předseda vlády do nemocnice přijel v doprovodu ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka. Po jednání s  vedením zdravotnického zařízení následovala prohlídka nemocnice.

„Je potěšitelné, že nemocnice je ekonomicky stabilizovaná, má zajištěn kvalitní personál, a to velmi dobře i v oborech, se kterými se potýkají i mnohem větší zařízení, jako je například dětské lékařství, a že má i jasnou vizi a strategii dalšího rozvoje,“ řekl na následné tiskové konferenci ministr zdravotnictví.

Svatopluk Němeček dále uvedl, že ministerstvo zdravotnictví bude finančně podporovat i nemocnice v regionech. „Jednáme i o podpoře Nemocnice Boskovice. Věřím, že v rozpočtu pro rok 2016 budeme mít možnost vyčlenit určité prostředky,“ dodal ministr.

V případě boskovické nemocnice by stát mohl podpořit plánovaný přesun anesteziologicko-resuscitačního oddělení (ARO). To je zatím umístěno ve spodním patře jižní přístavby nemocnice. Nově by pak mělo sídlit v pátém podlaží stejné budovy.

Premiér i ministr zdravotnictví se také na místě seznámili s prostorem, který je na vybudování nového ARO vyčleněn.