Váš prohlížeč je zastaralý, některé prvky těchto stránek se nemusí zobrazovat korektně. Prosím aktualizujte ho nebo nainstalujte jiný.

Kopie Enzymové přípravky

Proteolytické enzymy (trypsin, chymotrypsin, papain a bromelain) společně s flavonoidem rutinem působí protizánětlivě, proti tvorbě otoku a omezují bolest – hojení probíhá rychleji. Tyto enzymy také zlepšují průnik antibiotik do tkání a tím pádem zvyšují antibiotický účinek.

Volně prodejné léky, které obsahují tyto enzymy a jsou registrované v České republice, jsou Wobenzym a Phlogenzym. Tyto léky zrychlují hojení a zkracují dobu léčby. Podpůrná léčba enzymy se využívá například u těchto onemocnění: chronické záněty (horních i dolních cest dýchacích, močového a pohlavního systému, kůže, trávící trubice), revmatismus, artróza, záněty povrchových žil, otoky po úrazech, pooperační stavy, oslabená imunita a dále v kombinaci při podávání antibiotik. Léčbu antibiotiky ale nenahrazuje.

Wobenzym obsahuje enzymy, které působí proti zánětům po celém těle – urychlují hojení otoků, krevních podlitin a podporují doléčení zánětů, aby se dále neopakovaly.

Enzymatické přípravky je nutné užívat nalačno a dostatečně zapít. Wobenzym mohou užívat i pacienti s celiakií, diabetici a také těhotné a kojící ženy. U dětí léčbu konzultujte s lékařem.

Dávkování Wobenzymu u vybraných onemocnění a stavů:

Akutní a chronické záněty – 3x denně 3-5 tablet do vymizení příznaků

Stavy po úrazech a po operacích – 3x denně 5-10 tablet, postupně snižovat na 3x denně 3 tablety

Zánět žil s otoky, křečové žíly – 3x denně 7 tablet, postupně snižovat na 3x denně 3 tablety

Bércové vředy, diabetická noha – 3x denně 5-10 tablet po několik týdnů

Revmatická onemocnění – 3x denně 5-6 tablet po několik týdnů

 

 

Pokud si nevíte rady, kontaktujte svého lékaře nebo lékárníka.

Pečlivě čtěte příbalovou informaci. Správné použití konzultujte se svým lékařem či lékárníkem.