Váš prohlížeč je zastaralý, některé prvky těchto stránek se nemusí zobrazovat korektně. Prosím aktualizujte ho nebo nainstalujte jiný.

Kopie Dětské oddělení B a pediatrická JIP

Dne 08.02.2017 bylo slavnostní otevření rekonstruovaného dětského oddělení pro děti od 3 do 18 let a pediatrické JIP ve II. patře Nemocnice Boskovice s.r.o. 

Otevření nových prostor dětského oddělení se za zřizovatele nemocnice zúčastnila starostka města Hana Nedomová, místostarostka Dagmar Hamalová a místostarosta Petr Malach a senátorka Ing. Jaromíra Vítková. Nové oddělení představil jednatel nemocnice Miloš Janeček a primář dětského oddělení Michal Klimovič .

Tímto se završila druhá fáze celkové obnovy Dětského oddělení, která navazuje na loňské otevření zrekonstruovaného oddělení pro děti do 3 let. Tato etapa byla zrealizovaná v jednotném architektonickém stylu navazujícím na etapu první. Podařilo se dále v podobném duchu zrekonstruovat i pediatrickou jednotku intenzivní péče.

Finančně se na rekonstrukci podílelo město Boskovice a to částkou 2,5 milionu Kč, která pokryla stavební část s většinou nutných technologií. 1,5 milionu Kč, které byly použity pro dokončení výměny technologií a zcela nový mobiliář, investovala ze svých zdrojů Nemocnice Boskovice s.r.o.

Tato rekonstrukce zapadá do celkové koncepce Nemocnice Boskovice, která počítá s Dětským oddělením tak, aby poskytovalo péči o celý dětský věk. Jeho součástí je i novorozenecké oddělení, jehož rekonstrukce je plánována současně s oddělením šestinedělí.

Dětské oddělení dnešním otevřením své zrekonstruované části získává zpět svoji původní lůžkovou kapacitu 24 standardních a 4 intenzívních lůžek. Zároveň dále fungují odborné ambulance: nefrologická, kardiologická, endokrinologická, gastroenterologická, všeobecná pediatrická a ambulance rizikového novorozence.

V provozu je i LSPP (lékařská služba první pomoci pro děti) a to ve všední den od 17:00 do 22:00 a ve volných dnech od 8:00 do 20:00 hodin. Tato služba je prováděna ve spolupráci s obvodními dětskými lékaři.