Kopie Condrosulf - účinný lék na degenerativní onemocnění kloubů

Osteoartróza je velmi časté podceňované onemocnění, které postihuje až šestinu české populace. Omezuje pohybové možnosti, tím snižuje kvalitu života a zároveň predisponuje k potížím, které jsou způsobené nedostatkem pohybu. Tradiční medicínský pohled farmakologickou léčbu považuje pouze za symptomatickou a jako řešení vidí pouze kloubní náhrady.

Jistou výjimkou je glykosaminoglykan chondroitin sulfát, který zpomaluje progresi osteoartrózy.

Managenant symptomatické léčby bolesti u osteoartrózy, kdy se používají analgetika a nesteroidní antirevmatika, je dále doporučuje kombinovat s opioidy. Všechny tyto léky mají nežádoucí účinky. Řada nesteroidních antiflogistik a antirevmatik je volně prodejných a pacienti k nim mají neomezený přístup. Kardiovaskulární, renální a gastrointestinální toxicita je při tom nejvíce vyjádřena u starší, často polymorbidní populace.

Mezinárodní klinickou studií bylo prokázáno, že užívání 800mg vysoce purifikovaného chondroitin sulfátu 1x denně po dobu 2 let snížilo progresi osteoartrózy o 33%. Pacienti zároveň snížili spotřebu léků proti bolesti.

Úskalím užívání tohoto léku i výkladu klinických studií, které popisují účinek chondroitin sulfátu, je fakt, že pod tímto či velmi podobným názvem je distribuována řada doplňků stravy, které ale nemají potřebnou čistotu, koncentraci nebo efektivní dávkovací schéma. Zároveň může dojí také záměně za chondroitin hydrochlorid, jehož účinek je srovnatelný s placebem. V USA a Austrálii jsou právě registrovány hlavně doplňky s chondroitin sulfátem, proto se i jejich studie klinické účinnosti staví k této látce skepticky.

Condrosulf je účinný lék na degenerativní onemocnění kloubů, při dlouhodobém užívání výrazně snižuje bolestivost a zlepšuje pohyblivost kloubů. Stimuluje biosyntézu v chrupavce, vylepšuje její mechanicko-elastické vlastnosti, a zároveň potlačuje aktivitu enzymů poškozujících chrupavku.

K dostání je nejen na lékařský předpis z ortopedie, ale i volně prodejný v síle 400mg.

Pečlivě čtěte příbalovou informaci. Správné použití konzultujte se svým lékařem či lékárníkem.