Kopie Boskovická nemocnice chystá rekonstrukce některých oddělení

UPOZORNĚNÍ PRO KLIENTY

Boskovická nemocnice chystá rekonstrukce některých oddělení

Ve druhém pololetí tohoto roku budou v nemocnici probíhat stavební úpravy. Vedení nemocnice proto prosí občany o shovívavost při dočasném zhoršení podmínek způsobené stavebními pracemi. Kromě nutných technických renovací budou modernizována a vylepšena i nemocniční oddělení.  Již v současnosti se dokončuje zateplování budov, v říjnu by měli pacienti mít svou nemocnici s novou fasádou hlavního nemocničního monobloku. Důležité jsou též práce na novém zdroji tepla a nové regulaci tepelného hospodářství. Tyto změny se komfortu pacientů dotknou jen okrajově, na rozdíl od kompletní výměny elektroinstalace v zadním lůžkovém traktu, která zhorší situaci na schodišti k lůžkovým stanicím.

Pacienty, zvláště rodiče s dětmi však jistě potěší, že se připravuje zkrášlení a nové vybavení dětského oddělení v 1. patře. Vzniknou nové pokoje, které umožní hospitalizaci dětí společně s rodiči včetně nového sociálního zařízení na pokojích. Oddělení dostane nový design, aby nemocné děti měly kromě zdravotní péče i přátelské prostředí. Rekonstrukce bude zahájena na konci prázdnin a polovina oddělení bude na určitou dobu uzavřena. Služby však zůstanou zachovány v plném rozsahu ve 2. patře, samozřejmě s určitými prostorovými omezeními. Po uvedení do provozu stanice v 1. patře se bude s úpravami pokračovat i ve 2. patře a nové dětské oddělení by mělo být kompletně dokončeno v roce 2016.

Stavební úpravy se dotknou i chirurgického oddělení A a interního oddělení B, kde budou upraveny některé pokoje s ohledem na zlepšení komfortu pacientů. Zároveň postupně proběhne malování ve východním křídle lůžkových oddělení. Omezení bude jen krátké, řádově ve dnech.

Jednatel dále rozhodl o postupné výměně významné části nemocničních lůžek a dalšího vybavení nemocničních provozů.

O jednotlivých změnách a omezeních budou občané informování jak na webových stránkách, tak informačními cedulemi v nemocnici.

Vedení nemocnice děkuje klientům za pochopení.

Boskovice 21.07.2015