Váš prohlížeč je zastaralý, některé prvky těchto stránek se nemusí zobrazovat korektně. Prosím aktualizujte ho nebo nainstalujte jiný.

Kopie ... MED je považován za přírodní antibiotikum?


Med je oblíbený nejen jako sladká potravina, ale také jako přírodní lék, jehož užíváním je možné předcházet mnoha zdravotním obtížím nebo se lépe vypořádat s již probíhající nemocí. Med je zcela po právu považován za přírodní antibiotikum. Svým složením je schopen ničit bakterie a celkově posilovat obranyschopnost organismu. Pravidelná konzumace se tak na zdravotním stavu určitě projeví. Med může být prevencí i lékem rýmy, zánětu průdušek a horních cest dýchacích, chřipky, civilizačních chorob a dalších obtíží plynoucích z nezdravého životního stylu. Med dokáže čistit tělo od toxinů a volných radikálů, které způsobují rychlé stárnutí buněk. Úspěšný je i při terapii kožních problémů, jako jsou vyrážky, rány, popáleniny, omrzliny, proleženiny a další. Med tak nachází své uplatnění i v kosmetice. Dokáže totiž pokožku vyživit, zvláčnit a rozjasnit.

Všechny příznivé účinky medu vycházejí z jeho složení, ve kterém nalezneme spoustu zdraví prospěšných látek, které ovlivňují lidský organismus a jeho metabolické pochody. Nachází se v něm především : vitaminy A, C, B1, B2, B6, B12, D, K, E, K, aminokyseliny, dále vápník, draslík, fosfor, hořčík, sodík, železo, éterické oleje, enzymy. Med se však užívá nejen vnitřně. Pomáhá přímou aplikací i při hojení ran a léčbě různých kožních problémů.

Existují dva základní druhy, a to med květový (zpravidla světlý) a med lesní (převážně tmavý). Zdroj, z něhož tento nektar pochází, ovlivňuje výsledné vlastnosti i kvalitu medu.

Naše lékárna nabízí několik druhů medu :  lipový, akátový, lesní květový. Pro gurmány máme kešu oříšky v medu. Nabídka se může měnit s ročním obdobím.