Výpadky léků k 11.1.2021

Od 1.6.2020 může být na listinném receptu pouze jedna položka, v jiném případě je recept neplatný!! Není možné vystavit listinný opakovací recept!!

Předepsané léky lze vyzvednout i na občanský průkaz.

VÝPADKY LÉKŮ k 11. 01. 2021

Aerius 5mg tbl dis – výpadek ve výrobě, všechny velikosti balení, Aerius tbl flm je na trhu (všechna balení)

Amoksiklav 156,25mg/5ml suspenze – ukončení dodávek do ČR, náhrada Amoksiklav 312,5mg/ml po přepočítání dávky

Arutimol oph gtt 3x5ml – výpadek výrobce

Ciplox oph+oto gtt – dlouhodobý výpadek ve výrobě, náhrada Ciloxan gtt

Dolmina 100SR – výpadek ve výrobě, náhrada Olfen 100-SR, Veral 100 Retard

Doxybene 100mg cps – výpadek výrobce, náhrada Doxyhexal tabs  100mg

Egilok SUCC tbl – přerušení dodávek, náhrada Betaloc ZOK nebo Bloxazoc v odpovídajících sílách

Entizol 250mg tbl 20x250mg – je v distribuci s doplatkem, připravujeme metronidazol cps* – plná úhrada pojišťovny, počet tablet dle potřeby pacienta, lze připravit i v jiné síle

Emerade inj– výpadek výrobce, skladem Epipen inj

Excipial krém, mastný krém – ukončeno dodání

Klimonorm tbl – ukončené dodávání

Locoid Locion drm sol – ukončeno dodávání

Madopar HBS 125mg (100/25) a 62,5mg (50/12,5) – ukončeno dodávání, na trhu pouze Madopar 250mg (200/50)

Molsihexal Retard 8mg tbl – ukončeno dodání, náhrada Corvaton Forte 4mg, nemá postupné uvolňování

Nebivolol Sandoz  tbl 28, 98x5mg – výpadek, náhrada Nebilet tbl

Nitrofurantoin cps - ukončena registrace léč. přípravku na trhu v ČR, náhrada Furolin 30 tbl

Olfen 50mg – ukončeno dodávání

Pamba tbl – ukončeno dodávání, nutno zvážit alternativu Exacyl tbl (jiná účinná látka)

Pentomer retard 600mg – zrušená registrace

Rosalox crm 10mg/g – ukončeno dodání, pouze Rozex crm 7,5mg/g

Spasmopan supp – ukončeno dodávání, lze připravit náhradu jako IPLP**

Spiropent por sir 100ml, tbl – ukončeno dodání, alternativa Clenbuterol Sopharma tbl  50x0.02mg nebo Ventoliber sirup (klenbuterol v kombinaci s ambroxolem)

Stadapress 10/12.5mg i 20/12,5mg – ukončeno dodávání na trh

Theoplus 100mg tbl ret – ukončeno dodávání

Torecan supp. – výpadek výrobce

Vasocardin tbl  100mg – pouze kráceně 50mg

Vaxigrip Tetra inj, Influvac Tetra inj – výpadek výrobce, dodávky chřipkových vakcín jsou dodávány pouze do ambulancí praktických lékařů

Vigantol gtt – náhrada Axonia tbl

Xeforapid tbl (všechna balení) – ukončena registrace

Zineryt 30ml – výpadek výrobce, pouze 90ml na trhu

Zetovar 30x10/80 mg – výpadek, není náhrada v této síle

Prosíme lékaře, aby při preskripci používali slovo „ NEZAMĚŇOVAT“  pouze v odůvodněných případech  z důvodu četných a variabilních výpadků léků na trhu.

Děkujeme.

Vážení pacienti, v souladu s pokynem Ministerstva zdravotnictví nelze v současné epidemiologické situaci provádět plánované neakutní výkony. Sledujte naše webové stránky, kde uvádíme podrobnosti a aktuální opatření.