Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Nemocnice
Boskovice

Bezpečí
Důvěra
Péče

  (+420) 516 491 111
  info@nembce.cz

Oddělení ARO obdrželo dar

Kapnografy pro pacienty v kritickém stavu

Oddělení ARO Nemocnice Boskovice s.r.o. obdrželo finanční dar od firmy Kooplast, s.r.o., Boskovice na zakoupení dvou kapnografů Capno-T s příslušenstvím, určených pro monitoraci pacientů v kritickém stavu, ve výši 67.760,- Kč. 

 

Malý, kompaktní analyzátor respiračních plynů jednotlivých dechů slouží pro kontrolu intubace a krátkodobé monitorování CO2 při urgentních transportech, v neodkladné péči, v intenzivní péči a v ostatních klinických aplikacích. Kapnograf používá mainstream technologii, pomocí níž přesně monitoruje výdechovou koncentraci CO2 a dechovou frekvenci. Lze ho připojit k endotracheální kanyle, respiračnímu vaku nebo k dýchacímu okruhu.

Tyto kapnografy oddělení ARO využije nejenom při resuscitacích pacientů v nemocnici, ale v současné „covidové“ době hlavně k bezpečnému transportu pacientů v kritickém stavu na umělé plicní ventilaci např. na CT vyšetření.

 

Děkujeme tímto jednateli společnosti Kooplast, s.r.o. panu Ing. Radku Řehořovi za finanční dar pro naše pacienty v kritickém stavu. 

 

Prim.MUDr.Vladimír Zemánek

Hledat na webu