Analyzátor pro vyšetřování COVID-19

Nemocnice Boskovice s.r.o. pořídila speciální analyzátor k testování pacientů metodou PCR na přítomnost viru způsobujícího onemocnění COVID-19. Jedná se o přístroj GeneXpert II – 2 Site firmy Cepheid, dodavatele Biovendor Laboratorní medicína a.s. Analyzátor byl dodán na Oddělení klinických laboratoří, pracoviště mikrobiologie, ve čtvrtek 30.04.2020. Po instalaci a zaškolení personálu je přístroj nyní v plném provozu.

Přístroj bude primárně využit pro vyšetřování příchozích nebo hospitalizovaných suspektních pacientů naší nemocnice. Podle našich kapacitních možností připouštíme možnost vyšetření pro samoplátce. Nemocnice není veřejným odběrovým místem. Dosud byly vzorky od suspektních pacientů odváženy několikrát denně do Brna do specializované laboratoře. Díky novému analyzátoru budou výsledky testů známy v podstatně kratším čase a zároveň odpadne nutnost převážení vzorků, čímž se zvýší komfort vyšetření zejména pro pacienty.

Přístroj se podařilo pořídit a instalovat v rekordně krátkém čase díky enormnímu úsilí odpovědných zaměstnanců a za laskavého přispění řady sponzorů. Velmi nás potěšila vlna solidarity v tomto náročném období, kdy řada firem i jednotlivců darovala naší nemocnici finanční prostředky. Všem dárcům děkujeme za jejich vstřícnost. S ohledem na stále probíhající pandemický stav není možné provést slavnostní zprovoznění přístroje za účasti všech sponzorů, proto alespoň se srdečnými díky připojujeme jejich seznam.

Město Boskovice

AŽD Praha s.r.o.

Donoci s.r.o.

Nadační fond AD Group srdcem

Kamenoprůmysl Komárek s.r.o.

ZOLLER CZECH s.r.o.

Libuše Koželuhová

STAVKOM, spol. s.r.o.

LANIK s.r.o.

Ing. Jana Lipovská

Zásilkovna s.r.o.

CM-Mipos spol. s.r.o.

Jiří Paclík STEMP-servis

PRESTA mix, spol. s.r.o.

Ing. Zdenka Kubínová

LETOVICKÉ STROJÍRNY, s.r.o.

Ing. Dušan Provazník

AUTOSPOL, s.r.o.

METAL GRANIT spol. s.r.o.

ENBRA, a.s.

DEAS, spol. s.r.o.

Nemocnice poskytuje v současné epidemiologické situaci pouze akutní péči. Neakutní plánované výkony a vyšetření jsou do odvolání odloženy. Kontaktujte předem telefonicky příslušného lékaře, který Vám sdělí podrobnosti k Vašemu vyšetření.