info@nembce.cz

Finanční dar na nákup přístrojů na dětské oddělení

Boskovická firma Kooplast darovala našemu dětskému oddělení finanční prostředky na nákup přístrojů pro péči o hospitalizované děti. Jedná se o monitor vitálních funkcí a dva kompresorové inhalátory.

Monitor vitálních funkcí VS2000 Vital Signs umožňuje nepřetržitě sledovat zdravotní stav pacienta. Je to přístroj na měření saturace, tepové a dechové frekvence a neinvazivního měření krevního tlaku. Na tělo pacienta se připojuje pomocí několika sond. Přehledný displej kontinuálně zobrazuje měřené hodnoty.

Kompresorový inhalátor NE-C900 je účinným pomocníkem při léčbě a zmírnění dýchacích potíží, astmatu a jiných respiračních onemocnění. Při použití inhalátoru se uvolňuje do ovzduší jemná mlhovina, která má příznivé léčivé účinky.

Děkujeme firmě Kooplast za vstřícnost a podporu.

Lékařská pohotovostní služba pro děti a dorost bude v sobotu 20.07.2024 v provozu v době od 08:00 do 16:00 hodin. V neděli 21.07.2024 platí klasická ordinační doba, a to od 08:00 do 20:00 hodin.

Mimo uvedenou ordinační dobu je k dispozici pohotovostní služba pro děti a dorost ve Fakultní Dětské nemocnici, Černopolní 9, s nepřetržitým provozem.

Děkujeme za pochopení.