Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Nemocnice
Boskovice

Bezpečí
Důvěra
Péče

  (+420) 516 491 111
  info@nembce.cz

Obnova přístrojového vybavení RDG oddělení

Slavnostní otevření a prohlídka RDG oddělení

V rámci dotačního programu React EU byla provedena významná obnova přístrojového vybavení našeho RDG oddělení. Dnes proběhlo slavnostní předání přístrojů do provozu, včetně prohlídky zrekonstruovaných prostor.
Obměna přístrojů se dotkla všech tří RTG snímkoven, z nichž dvě jsou vybaveny novými klasickými stacionárními rentgeny pro provádění běžných RTG vyšetření, a třetí snímkovna je osazena novou skiagrafickospiaskopickou stěnou, která umožňuje kromě klasické skiagrafie provádět speciální vyšetření trávicího systému nebo specifické urologické snímkování. Oddělení je dále vybaveno novým OPG přístrojem, který slouží pro provádění zubních RTG snímků. Pro hospitalizační segment je určen pojízdný RTG přístroj, díky němuž se provádí snímkování u pacientů například na odděleních intenzivní péče, kteří nemohou být vzhledem ke svému stavu převáženi na RDG oddělení. 
V projektu byly dále dodány čtyři nové ultrazvukové přístroje, které díky svému doplňkovému vybavení umožní vyšetřovat jednak větší počet pacientů, jednak i širší spektrum výkonů, například pro dětské pacienty, gynekologii či porodní sál.
Nově pořízené přístroje jsou moderní špičková zařízení, která znamenají snadnější, intuitivnější a uživatelsky příjemnější práci pro obsluhující personál, přičemž kvalita pořizovaných snímků je nesrovnatelně vysoká, což znamená i výrazný posun v diagnostice a následné léčbě pacienta.  Významný je i přínos pro pacienty díky tomu, že nové přístroje jsou technologicky uzpůsobeny tak, aby dávka záření byla při každém vyšetření skutečně nízká.
Projekt si vyžádal i stavební úpravy prostor na RDG oddělení, které se podařilo uskutečnit za plného provozu. Celková hodnota projektu činí 33 milionů korun a je předmětem plného financování z prostředků Evropské unie.

Hledat na webu