info@nembce.cz

19.6.2024

V prostorách rehabilitačního oddělení probíhá rekonstrukce tělocvičny. Práce se provádí za plného provozu oddělení a vše by mělo být hotové do konce letních prázdnin. Děkujeme za pochopení a omlouváme se pacientům za případný hluk v okolních prostorách.

14.6.2024

Na 14. června připadá každoročně Světový den dárců krve. Letos si jej připomínáme již podvacáté, když byl zaveden z iniciativy Světové zdravotnické organizace a Mezinárodní federace Červeného kříže a Červeného půlměsíce v roce 2005. Konkrétní den 14. červen byl vybrán záměrně podle dne narození rakouského lékaře a biologia, objevitele Rh faktoru a držitele Nobelovy ceny, Karla Landsteinera.

6.6.2024

V květnu se u nás narodilo celkem 59 májových miminek. Převahu měli kluci s počtem 32 oproti 27 děvčatům. Nejčastější jména byla Anna, Valerie a Stela pro dívky a Matěj, Tobiáš a Antonín pro chlapce. Mezi netradičními se objevila jména Agnes, Theo, Mateo či Oskar.Nejmenší miminko vážilo 2.480 g, největší pak 4.570 g. Dvě miminka se narodila v poloze v kleku, jedno na porodní stoličce.Modelkou měsíce je Mia z Boskovic, která se narodila 28.05. s porodní váhou 3.880 g.

5.6.2024

Od prvního června nastoupil na naše oddělení následné péče nový primář, MUDr. Martin Popelka.Pan doktor je v klinické praxi od roku 2010, přičemž posledních deset let působil ve Fakultní nemocnici v Brně Bohunicích. Je atestovaným traumatologem a dojíždí k nám z Brna, kde žije.Věříme, že pan primář svými zkušenostmi a erudicí posílí náš lékařský tým a přejeme mu, aby se mu u nás líbilo po pracovní i kolegiální stránce!

29.5.2024

Z důvodu nedostatku krve krevní skupiny 0- prosíme vhodné dárce, aby přišli darovat krev. Odběry probíhají na transfuzním oddělení bez objednání ve středu 29.05. a pátek 31.05.2024 vždy od 07:00 do 10:00 hodin.Děkujeme!

22.5.2024

V těchto dnech probíhaly v naší nemocnici praktické maturitní zkoušky studentů čtvrtého ročníku oboru Praktická sestra Obchodní akademie a střední zdravotnické školy Blansko               - OA a SZŠ Blansko. Studenti skládali zkoušku pod bedlivým dozorem zkoušejících na oddělení chirurgie A. Všichni zdárně uspěli a vysloužili si od komise pochvalu.

30.4.2024

Nemocniční park v tomto krásném jarním počasí láká k procházce a odpočinku, a tak i naši pacienti mohou, pokud jim to zdravotní stav dovolí, strávit alespoň chvilku na čerstvém vzduchu. Příjemnou vycházku, či spíše vyjížďku, si tak mohli užít i klienti oddělení následné péče, kteří si pobyt venku moc pochvalovali, a bylo vidět, že jim velmi prospěl. Pokud to počasí dovolí, jistě si to brzy zopakují!

26.4.2024

V loňském roce se v naší porodnici narodilo celkem 650 dětí. V pěti případech se jednalo o dvojčátka, kdy tři porody dvojčat byly vedeny sekcí a dva porody dvojčat proběhly spontánně.Z celkového počtu porodů bylo 135 sekcí, což je přibližně 20 % porodů. Ve 23 případech se rodilo spontánně po předchozí sekci (tzv. VBAC porod).Proběhlo 5 ambulantních porodů, 4x byl proveden porod do vody, 16x na porodní stoličce, 26x v kleku a 120x na boku. Z celkového počtu vedly 431 porodů pouze porodní asistentky.

Zobrazit více